sremac983 ::да ли неко нешто више зна о пројекту 21956 наследнику удалој класе разарача који би требао да има ту негде око 9000 тона
Osim crteža nema ništa... Daleko su Rusi od razarača, i treba da povrate mogućnost serijske proizvodnje velikih brodova. Verujem da će razarač doći tek kada u potpunosti zažive novi brodovi, a pre svega projekat 22350.
dopuna...
Interesantna današnja vest. Razarač na nuklearni pogon će biti izgraćen do 2016.
Polemarchoi ::sremac983 ::да ли неко нешто више зна о пројекту 21956 наследнику удалој класе разарача који би требао да има ту негде око 9000 тона
Osim crteža nema ništa... Daleko su Rusi od razarača, i treba da povrate mogućnost serijske proizvodnje velikih brodova. Verujem da će razarač doći tek kada u potpunosti zažive novi brodovi, a pre svega projekat 22350.
dopuna...
Interesantna današnja vest. Razarač na nuklearni pogon će biti izgraćen do 2016.
Како је најављено тек по изгардњи 2 Мистрала у Русији биће покренута сериска производња великих бродова у великим серијама. Поставио сам интервију са геенералним директором највећег руског бродоградилишта где ће се и градити Мистарл.
Dopuna: 30 Jun 2011 23:24
На Међународном војно-поморском салону одржаном у Санкт-Петербургу, руска коропорација Тактичко ракетно наоружање приказује нови противподморнички комплекс Пакет и друге иновације.
Компанија представља широки скуп образаца нове продукције – од снажних противбродских ракета до портативних антиторпедних. У последње време борбени бродови мале тонаже – патролни и ракетни чамци, вишенаменске корвете, стражарски бродови постају најмногобројнија класа флота већине поморских држава. Основну ударну моћ таквих бродова чине ракетни комплекси. Својеврсна визит-карта Тактичког ракетног наоружања представља бродски комплекс Уран са противбродском ракетом Х-35Е, говори генерални директор корпорације Борис Обносов.
Ово је универзална ракета. Слово Е означава да је то извозна варијанта. Она је такође адаптирана за разне типове авиона. Ракета има увећан домет. Ако је код обичне ракете он износио 130 километара, ова варијанта има домет до 250, тачније практично двоструки. То је сасвим нов производ који може да конкурише најбољим западним обрасцима.
Међу новим разарадама тактичког ракетног наоружања, приказаном на изложби, може да се наведе противбродски коплекс Москит, брзинска подводна ракета Шквал-Е, торпедо мале запремине из састава комплекса Пакет, који је по мишљењу стручњака врло ефикасан у борби против подморница. Ова техника превазилази стране аналоге, подвлачи Борис Обносов.
Наши конкуренти, а то су САД и Француска, такође имају сличне протибродске ракете. Али њихови обрасцине могу да се пореде са комплексом Пакет. И даље остаје врло моћно оружје протибродска ракета Москит. Најближе конкуренте који иду у истом правцу не видим.
Салон у Петербургу добра је могућност да се проуче нове тенденције у развоју светског тржишта наоружања и војне технике. Као и да се нађу потенцијални партнери и могући купци, истиче Борис Обносов.
По оценама експерата, наредних година конкуренција на светском тржишту ракетних комплекса са противбродским ракетама које представљају високопрецизно оружје само ће се увећавати. Пошто су у таквим комплексима положене могућности за примену ракета не само са чамаца и бродова, већ и са других носача, копнених и ваздушних. То што је Русија један од светских лидера у том правцу не одговара свима. Зато се и појављују покушаји да се руски произвођачи окриве за кршење неких закона, ставова. Али корпорација тактичког ракетног наоружања делује строго у оквиру закона, испуњаа све међународне норме и ограничења, подвлачи Борис Обносов. Зато западне колеге пре него што изнесу оптужбе треба прво пажљивије да проуче карактеристике производа тактичког ракетног наоружања, подвукао је директор корпорације.
Руски војници су успешно испитали најновији подводни апарат за дубоке воде „Конзул“. Планирано је да батискаф крајем 2011. године буде уведен у наоружање Ратне морнарице. Међутим, он је у стању да ради и не само у интересима надлештва одбране. Може се користити и у научне сврхе, на пример, за геолошка испитивања.
Стручњаци истичу: испитивања представљају још један у низу успеха руског машинства за дубинске воде. У Северном Атлантику „Конзул“ је освојио коту од 6270 метара. Од данашњих апрата исте класе, који су у употреби, већу дубину је постизао само јапански „Шинкај 6500“ (Shinkai) – 6527 метара. Међурим, руски батискаф може да се такмичи и с њим, истакао је у интервјуу за „Глас Русије“ стручњак „Независног војног прегледа“ Виктор Мјасников:
„Конзул“ је јединствен по дубини поринућа – она је прорачуната до 6 километара, међутим, у току испитивања утврђено је да може да се иде и дубље. Овај апарат двоструке намене може се примењивати за специјалне радове у интересима РМ Русије и за геолошко-геофизичка испитивања Светског океана.
„Конзул ће постати важан саставни део војне флоте и може бити ангажован у различитим операцијама. Међутим, то не означава почетак трке у наоружању, истиче Виктор Мјасников:
На великим дубинама се не ратује. Тамо се обављају радови у интересима војног надлештва. Батискаф се може користити за монтирање подводне апаратуре: ради праћења подморница, надводних бродова и за хидрографске радове – праћење температуре воде, салинитета, смера тока, промена услова океана. Међу другим задацима је обављање техничких, спасилачких радова у случају несреће: с подводним кабелима, тражење муниције, прегледање потопљених бродова, срушених авиона, подморница.
Последњи задатак је најважнији. До сада слични уређаји нису могли да обављају спасилачке радове на великим дубинама. „Конзул“ може да подигне на површину до 200 килограма, а његово тело је шире и веће него аналогних. Притом много дуже ради у аутономном режиму и поседује нови комплекс манипулатора, истиче Виктор Мјасников:
Појавио се апарат, који има 2 манипулатора, врло моћна. Он није кабелом или сајлом везан за брод-носач. Може се налазити до 12 сати под водом и обављати спасилачке радове, укључујући и отварање тела, може да причвршћује предмете за подизање нагоре за спуштену сајлу.
Осим тога, „Конзул“ поседује јединствени систем безбедности – аутоматско испливавање у случају догађаја више силе помоћи ће да се спаси посада.
Без обзира на то што ће апарат бити у саставу РМ може се користити и за потребе грађанске геодезије и хидрографије.
Додаћемо да је пројекат направљен у конструкторском бироу „Малахит“, у изради апарата учествовали су стручњаци десетине водећих предузећа Русије. На пример, за тело је институт „Прометеј“ пронашао јединствену легуру титана, а произвела га је „Корпорација ВСМПО-АВИАСМА“ – главни испоручилац америчког Boeing.
sremac983 ::одлична анимација о новим руским бродовима као и њиховом новом наоружању....
pa fino je videti sve ove rakete nove generacije na jednom brodu i naravno sposobnost da se gadja sve zivo na vodi ,pod vodom ,u vazduhu i na kopnu e sad sto je simulacija jedno a stvarnost nesto sasvim drugo nebitno, sve u svemu odlicna prezentacija moci novih ruskih korabelja