1999 - Авиони НАТО отпочели су нападе на затвор у Истоку, које су поновили наредних дана, усмртивши најмање 100 затвореника, а у бомбардовању цивилних циљева у Гњилану убијено је пет људи.
2004 - У нападу два америчка хеликоптера на ирачко село Макар ел Диб близу границе са Сиријом убијен је 41 цивил, међу којима петнаесторо деце.
1999 - Авиони НАТО су код Варварина с четири пројектила, испаљена за мање од пет минута, срушили мост преко Велике Мораве и убили најмање 11 цивила, међу којима Сању Миленковић (16), једног од најталентованијих младих математичара у свету. Напад је отпочео у 13.25 часова, при ведром времену, а мост је због пијачног дана у Варварину био пун људи. У истом нападу убијен је и протојереј ставрофор Миливој Ћирић, прва жртва НАТО агресије међу свештенством Српске православе цркве, који је усмрћен на прагу оближњег храма Успења Пресвете Богородице.
Истог дана,у нападу НАТО авијације на конвој британских, италијанских и португалских новинара на путу Призрен-Брезовица убијен је возач Небојша Радојевић, а двоје људи је рањено.
1999 - Двадесетак пројектила испаљених из авиона НАТО на стамбене зграде у центру Новог Пазара усмртило је 23 цивила, укључујући двогодишњег Марка Симића. У Сурдулици су директно погођене и разорене Специјална болница за плућне болести и Дом стараца, при чему је убијено 20 цивила. Цивилни циљеви гађани су и у другим местима широм Србије, попут високонапонских постројења Електропривреде Србије у Нишу, Новом Саду и Београду, постројења у термоелектрани "Никола Тесла" у Обреновцу и далековод између Обреновца и Београда, после чега је више милиона људи остало без струје.
1999 - У нападу авијације НАТО, са седам пројектила је уништена фарма оваца у селу Подгорац код Бољевца, на којој је убијено троје цивила, међу којима две жене, а у нападу на новосадску рафинерију нафте, на коју је избачено више од 100 бомби, у оближњем насељу "Шангај" на кућом прагу је убијен радник "Новкабела" Милан Бајић. Авиони НАТО напали су тог дана и циљеве у Панчеву, Београду, Врднику, Руми, Краљеву, Јагодини, Ћуприји, Горњем Милановцу, Сјеници, Подујеву, Пећи, Сувој Реци, Приштини, Штрпцу, Косовској Витини, Гњилану, Дечанима, Призрену, Ђаковици, Вучитрну, Штимљу, Драгашу.
Citat:13 June 1944. First flight of the second prototype Polikarpov Tyazhely Istrebitel Soprovozhdeniya (TIS or Samolet MA, heavy escort fighter). Revised version of the Soviet twin engine heavy fighter, powered by two 1,665hp AM-38 engines.
https://twitter.com/ron_eisele/status/1668362533097414659/photo/1
2014 - Умрла је Стефани Кволек, изумитељ кевлара, материјала од ког се праве панцири и друга непробојна опрема. Кволек је у време када је изумела кевлар 1964. године, радила као хемичар у компанији "ДуПонт" у Делаверу. Иако је првобитно замишљено да се кевлар користи за аутомобилске гуме, испоставило се да је то материјал јачи од метала, па је добио много ширу примену.