PARS Pantsir S1 (SA-22 Greyhound)

125

PARS Pantsir S1 (SA-22 Greyhound)

offline
  • caesar 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 29 Apr 2017
  • Poruke: 644

Ovaj članak jako je sumljiv. Kako da kaže, da je radar loš? Ako vidi pticu sa istim radarskim odrazom i brzinom kao i dron, onda vidi i dron. Kad ima isti odraz i brzinu, naravno, da ne može da razluči, jer ni ptica ni dron nemata IFF. Zato ima pantsir, kao i tor, TV kameru i termoviziju za vizuelni identifikaciju. A to što je trebao više raketa za male dronove, to je stvar blizinskog upaljača. Zato za Pantsir i rade manje rakete, po četiri u jednom kontejneru, za manje ciljeve. Pantsir je namijenjen, da obara avijone, helikoptere, krstareče rakete i avijonsko naoružanje, a to je sve veče od ptice. Što znači, da blizinski upaljač ne detektira več kot prvog signala, da je nešto u blizini, neko kod drugog ili trečeg, baš zato, da se raketa ne aktivira prije što dođe do cilja zbog neke ptice. Običajno radar ptice briše, jer mu to nisu ciljevi.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Maj 2017
  • Poruke: 2474

To ti je malo izgubljeno u prevodu a malo u pameti, sva ta budalaština oko ptica itd.
Ravni radar na Panciru je lošiji od novog dvostranog, to je cela poenta.



offline
  • Pridružio: 05 Dec 2012
  • Poruke: 601
  • Gde živiš: Evropska Kolumbija

Pre neki dan pojavile se neke glasine i navodno satelitski snimak americke baze/aerodroma u U.S.A gde su snimljena nekoliko vozila U.A.E pancira. Odvezli ameri kuci da testiranju.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23384
  • Gde živiš: Beograd

Мора се ипак признати да циљеви са којима се сусретао Панцир око Хмејмима нису нимало лаки за неутралисање.

То су БПЛ врло малих димензија, од композита, кућне израде, лете малом брзином....

offline
  • Pridružio: 20 Maj 2017
  • Poruke: 2474

Nemojmo se lagati za džab džaba.
Svekoliki dronovi ali pogotovu njihove najniže i najviše klase, kao i masovna pojava taktičkih projektila veoma kratkih ali i nešto dužih pa i većih dometa (definitivno je potrebno novo klasiranje) pa čak i nešto što bi smo mogli nazvati pojava krilatog, kvazikrstarećeg projektila dometa 200 - 1000 km ( a čiji pojavu očekujem uskoro u širem obliku, priznajem sa mojim mišljenjem se ne slažu svi) su doneli nove probleme i nisu svi lako rešivi, naprotiv.

offline
  • d.ing Metalurgije
  • Pridružio: 21 Jan 2010
  • Poruke: 3578
  • Gde živiš: Makedonija

Дошао Супер Панцир

Госиспытания модернизированного «Панциря» пройдут в 2019 году  Об этом сообщает Рамблер. Далее: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 30 Jun 2007
  • Poruke: 6297
  • Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija

Бангладеш следећи нови корисник?

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 103712


Citat:ЗРАК "Панцирь-М" на борту МРК проекта 22800

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 31544

Pogodak u Pancir, drugi deo videa, jasno se vidi, izgleda opet na spavanju. Nevidi se tacno sta je pogodjeno prvi put dok dejstvuje.

WATCH: IAF fighter jets attack several Syrian air defense batteries after they fired overnight

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 14 Apr 2014
  • Poruke: 1446

Prvo ce krenuti prica da je montaza. Pa ce posle da bacaju drvlje i kamenje na Sirijce kako su nesposobni, retardirani itd. verujuci da bi Rusi bili fantomi u PVO sistemima.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 988 korisnika na forumu :: 57 registrovanih, 9 sakrivenih i 922 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, AC-DC, alternator, Ares12356, Banovo Brdo, Bojan85, Borkanović, borya90, Car89, celik, crnirocko, deLacy, Dolinc, dora, dragoljub11987, Dzoni70, Faki-Valjevo, igorkozar83, ILGromovnik, istina, ivan1973, jalos, jimi_agf, Kriglord, Kubovac, kuntalo, kybonacci, Lazur_01, mainstream, MarkoD, mikelija, Miki01, MiloradKomadic, Mis uz pusku, Mskok, nemkea71, Neuromancer, niksa517, NNPD, nobutado, Nomica, Paki, PiDzej, pisac12, Prašinar, PrincipL, raketaš, Romibrat, S94, sabros, Sokic, stegonosa, tamno.nebo, VP6919, Vzor50, Zoca, zokizemun