Razvoj američkih OTH radara

Razvoj američkih OTH radara

online
  • Kubovac  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 12 Jul 2016
  • Poruke: 6149

Američko vazduhoplovstvo traži taktički višenamenski zahorizontalni radar (TACMOR)

TACMOR će biti testiran na lokaciji CONUS (kontinentalna SAD), a zatim transportovan i postavljen na lokaciju OCONUS (izvan kontinentalne SAD) prema informacijama koje su nedavno objavile vazduhoplovne snage.

Cilj ovog poduhvata obuhvatiće razvoj, proizvodnju, isporuku, instalaciju, integraciju i testiranje približno 128 elemenata prijemnog podsistema, 34 elementa sa zahtevom za snagom od 2-40 kW (16 niskog opsega, 16 visokog opsega, 2 sonara, C2 softver i pripadajuću mrežnu / računarsku infrastrukturu i dodatnu opremu za podršku na određenoj lokaciji sistema.

Kao deo razvojnih napora, Izvođač će isporučiti 8-32 prijemnika koji će biti testirani na ispitnom stolu prijemnika u skladu sa priloženom specifikacijom i povezanim planom testiranja. Dodatna specifikacija podsistema će biti data kasnije.

Izvođač će zatim proizvesti ceo podsistem za prijem/predaju i instalirati ga u Laboratoriji za integraciju sistema na otvorenom (SIL) za probu podsistema, pre isporuke na lokaciju postavljanja u Palau radi instalacije, integracije i operativnog testiranja.
Očekuje se da će kompletan paket tehničkih podataka za podsistem prijemnika biti isporučen postepeno kako program prolazi kroz različite faze sa konačnom isporukom po završetku operativnog testiranja na lokaciji.

Od Izvođača će se tražiti da obezbedi sve artefakte neophodne za podršku davanju Ovlašćenja za rad (ATO) omogućavajući TACMOR sistemu da počne da radi.

Na osnovu Strategije nabavke programa, od Izvođača se može očekivati da radi sa/kao Vodećim sistemskim integratorom kako bi ispunio opšte ciljeve za isporuku TACMOR sistema.

OTH radar - princip rada - Snažan kratkotalasni signal velike predajne antene (levo) stiže do cilja izvan horizonta prelamanjem od jonosfere, a eho signal od mete (desno) se vraća na prijemnu antenu istog:



Palau - lokacija na mapi:



Zahorizontalni radar američke mornarice (ROTHR) koji se može premeštati i koji pokazuje kako bi lokacije za predaju i prijem za TACMOR mogle da izgledaju:




Više podataka na: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • Kubovac  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 12 Jul 2016
  • Poruke: 6149

Američko vazduhoplovstvo planira da započne izgradnju novih zahorizontalnih radara u Oregonu 2028. god.

Američko vazduhoplovstvo je odredilo lokacije u Oregonu da bi izgradilo svoja prva dva nova zahorizontalna radara, sposobna da detektuju ulazne raketne pretnje sa udaljenosti do 4.000 nautičkih milja - oko 7400 km. U obaveštenju objavljenom u Federalnom registru prošle sedmice, služba je objavila da pokreće ekološki pregled za koji se očekuje da će trajati dve godine u dva regiona u državi.

U poređenju sa drugim konvencionalnim radarima, OTHR (zahorizontalni radari) omogućavaju detekciju dugog dometa odbijanjem radio talasa od jonosfere – počevši otprilike 80 km iznad Zemlje – i izvan zakrivljenosti planete, omogućavajući mu da otkrije širok spektar pretnji poput bombardera, krstarećih projektila i površinskih brodova. Kada se detektuje pretnja, radarski sistem prosleđuje lokaciju cilja na druge avione sa posadom ili bez posade ili radare na kopnu koji mogu ponovo da potvrde vrstu i broj pretnji.

Radar se sastoji od dve glavne komponente: predajnika, koji šalje visokofrekventne radio talase, i prijemnika koji prima reflektovane signale.

„Predlog je da dva predajnika budu na lokaciji "Christmas Valley", Oregon, i dva prijemnika na lokaciji "Whitehorse Ranch", Oregon“, rekao je portparol 366. Fighter Wing, u bazi "Mountain Home" Air Force, Idaho, za Air & Space Forces Magazine. Dve lokacije su udaljene otprilike 320 km da bi se minimizirale smetnje signala između predajnika i prijemnika, a "Mountain Home" bi „upravljao“ sistemima.

Zahorizontalni radarski odbrambeni sistemi 1 i 2, izvor: Departman Vazduhoplovstva:




Izvor: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 997 korisnika na forumu :: 54 registrovanih, 9 sakrivenih i 934 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Asteker, Banovo Brdo, BB, Ben Roj, bolenbgd, Boris90, dak2, Dalibor Šafar, Darkoniii_94, DeerHunter, dekiz, Dolinc, dule10savic, Dungorth, faraonn, Folkstar, Geodezist58, Goran 0000, Goran_, goxin, iceburn, Igor Antonic, Joksss, kreker, krkalon, Kubovac, lucko1, milenko crazy north, milikonst, Mićko, Najax, NMNJ, nuki1234, Oscar, Parker, Polifon, Prečanin30, S2M, sekretar, Soncogor, Srle993, sspp, styg, tomigun, Username1000, v82, vaso1, vathra, vensla, vranjanac29, zeka013, Zeljo980, zokizemun, šumar bk2