Што би за то трошили доста скупе ракете које користе С400 и С300,ако нису директно угрожени односно ако испред себе имају системе који ће их бранити. Код ових система ракете су Tomahawk једноставно бекорисне,а ево и зашто.
Радар на С400 и С300 примети Tomahawk,па неће је он гађати,већ је информације о њој проследити системима његове одбране односно на 50 км налази се БУК,па после ТОР М1/2,па Панцир С1 и ако све прође што је могућност једнака апсолутној нули системи С300 и С400 прво дејствују на циљ који највише угрожава,што значи да ће је они оборити,јер немају другу могућнос,а више се исплати потрошити скупу ракету него уништити цео лансер или радар.
Domet radara za nisko letece ciljeve je ogranicen horizontom. Nisu za dzabe Sovjeti pravili MiG-31, on znatno bolje vrsi posao neutralisanja nisko letecih ciljeva.
U startu projekta je upravo S-300 kao jedan od osnovnih ciljeva imao obaranje krstrarećih projektila i zbog toga sustav s-300 i dan danas koristi stare radiokomandne projektile (najstarije u liniji projektila) doemta 47 km upravo za obaranje krstarećih. Sistem BukM1 se pokazao loš (ispravljeno kod novijih varijanti). Suština je u dovoljnoj daljini otkrivanja a to je omogućeno pre svega radarom Krokodil mad amože to da obavi i Lira-T popularna na novijim izvoznim verzijama. Kod sitema malih nabrojanih je problem pravovremenog otkrivanja veliki.
Citat:"Syria and some other countries are interested in long-range S-300 Favorit systems, medium-range Buk and short-range Tor," the source said. "Syrian experts want to make sure that these systems are indeed modern, powerful and effective weapons."
Citat:Syria, a major importer of Russian weapons, has bought MiG-29M fighter jets, Pantsir S1E and Buk-M2E air-defense systems from Russia, and hopes to receive MiG-29SMT fighters, Yak-130 combat trainers, Iskander tactical missile systems, and two Amur-1650 class diesel submarines.