Posto bi zakloni i tuneli koji stite od bombi i artiljerije trebalo da budu sposobni da da pruze i neku zastitu od manjih dronova sta mislite o zastiti pešadije ukopavanjem ? U Vijetnamu se desavalo da borci u tunelima prezive bombardovanje bombarderima B-52 a savremeni dronovi u odnosu na bombardere ipak imaju daleko manju nosivost. Pomažući prikrivenom premještanju zaliha i smještanju trupa, tuneli Củ Chi omogućili su sjevernovijetnamskim borcima na njihovom području Južnog Vijetnama da prežive masivno bombardovanje iz vazduha, i produže rat povećavajuci američke troškove i žrtve sto je dovelo da Americkog povlačenja 1972 i konačnog poraza Južnog Vijetnama 1975. godine. Naravno tuneli bi bili veci nego oni u Vijetnamu jer su nasi ljudi ipak krupniji od Vijetnamaca a ulaze u tunele bi mogli da postavimo po sumama i po kucama kako ne bi bili lako vidljivi iz vazduha.
milos.cbr ::Tunel ne može da škodi, ali se gradi dugo, a poruši se (i zatrpa sve u njemu) čas posla.
Koliko vidim ti tuneli su imali vise ulaza a 83 lovacki puk ciji Migovi su se nalazili u podzemnim objekima za razliku od drugih jedinica koje su izgubile veliki broj aviona na zemlji nije 1999 imao nikakve gubitke. Pored toga vecina dronova od naoruzanja ne nosi velike probojne bombe od 500 kg vec manje rakete sa bojnom glavom do 9 kg sto je manje od mase vecine artiljeriskih granata sto znaci da bi i slabija sklonista od onih koje smo imali u Pristini koja stite od artiljeriske vatre mogla da zastite ljudstvo od njih.
During the NATO's operation against Yugoslavia 83rd fighter squadron of Yugoslavian Air Forces was based in Slatina. It did not perform any sorties and suffered no losses from NATO aircraft during the 1999 bombings. Every single aircraft remained intact.[2]