Eto, Zastava je konacno dostigla svetski nivo i stala u red sa Remingonom, Hecklerom i inim koji su promasili koncept. Sad je valjda vreme i da ubode ponesto kao sto su oni pa da se svi radujemo
Sto je najgore, originalni Remington 51 iz 1919. je odlican pistolj. Nazalost samo sam ga drzao u ruci, ali lezi fenomenalno. Veca verzija, Remington 53 je u testovima (kod marinaca, razmisljali su o uvodjenju zbog male proizvodnje 1911) imala manje zastoja od 1911.
Remington 51 (7.65mm i 9mm K):
Remington 53 (.45 ACP):
Doduse taj inercioni princip usporenog otvaranja zatvaraca ne voli velike pritiske, pa je pitanje koliko bi bio srecan sa 9mm +P+ cak i da je ljudski odradjeno (verovatno bi mu rok trajanja bio manji nego kod drugih sistema), ali u svakom slucaju glavni problem je ispao los kvalitet izrade... Stvarno steta.
bojank ::Sto je najgore, originalni Remington 51 iz 1919. je odlican pistolj. Nazalost samo sam ga drzao u ruci, ali lezi fenomenalno. Veca verzija, Remington 53 je u testovima (kod marinaca, razmisljali su o uvodjenju zbog male proizvodnje 1911) imala manje zastoja od 1911.
Remington 51 (7.65mm i 9mm K):
Remington 53 (.45 ACP):
Doduse taj inercioni princip usporenog otvaranja zatvaraca ne voli velike pritiske, pa je pitanje koliko bi bio srecan sa 9mm +P+ cak i da je ljudski odradjeno (verovatno bi mu rok trajanja bio manji nego kod drugih sistema), ali u svakom slucaju glavni problem je ispao los kvalitet izrade... Stvarno steta.
Podseca dosta na Vojnodrzavni FN10/22
A i kalibri su ti.
Mnogo, mnogo bolje lezi u ruci, plus ima odlozeno otvaranje zatvaraca (inerciono), sto cini (nazalost nisam probao ), da ima jako mek trzaj i jako mali odskok.
Ideja je bila ista i za Remington i za FN 1910/22 - veci pistolj slabijeg kalibara nakon uspeha raznih Ruby modela u 1.s.r.
lajavi krelac ::Nemoj da cujem vise ni jednu prituzbu na racun Zastave!
Remingtonov R51 je pistolj koji je prije dvije-tri godine izazvao prilicno interesovanje u krugovima americkih pistolerosa. Vjerujem da nije bilo oruzarskog magazina koji nije sa nestrpljenjem cekao pojavu ovog pistolja. Prije dvije godine sam imao priliku da ga isprobam na suvo. Dopao mi se spoljni dizajn koji me malo podsjeca na uvecani Makarov. Ali cim sam ga uzeo u ruke i probao okidanje i repetiranje... Recimo, da sam ocekivao mnogo vise. Pogotovo sto je u pitanju sajamski primjerak pa sam mislio da ce biti utegnutiji komad. Jednostavno, ono sto se moglo vidjeti je znak da i velika svjetska imena izbacuju lose komade. Ali zahvaljujuci ovom i drugim snimcima kao i izvjestajima sa strelista, mozemo reci da je u pitanju smece od oruzja. Na stranu malo zakomplikovana prica oko konstrukcije. Jednostavno, mislim da je ovo ishitreno i totalno nedoradjeno oruzje te ne treba cuditi ni sto je povuceno iz proizvodnje. Ukoliko uspiju rijesiti pitanje pouzdanosti i sigurnosti, ovo bi mogao biti odlican komad za svakodnevno nosenje za samoodbranu. Ali bojim se da je Remington "ugasio", sto se tice ovog pistolja.
Pominjali smo ga već ranije - nakon sklapanja, ne postoji drugi način provere funkcionalnosti osim (pokušaja) opaljenja!
bojank ::stalker ::
"Урадише" га Швабе за тантијему...
???
Yovanovitch came into contact with well-known manufacturers of target rifles and pistols – gunsmith & firearm dealer Carl Widmer (C. Widmer Büchsenmacherei und Waffenhandlung) of St. Gallen, Switzerland, and Julius Gottfried Anschütz GmbH & Co. KG., located in the Thuringian city of Zella-Mehlis, Germany. On July 16, 1932, Yovanovitch designed a single shot .22 target pistol based on a specific bolt rotation system: the bolt is rotated in a helical motion (of rotational motion to forward motion). The constructor filed the specification No. 612 at a Yugoslav Patent Office on July 16, 1932. Finally, Yovanovich was granted Patent Number 10.491 on November 1, 1933.
Due to this patent, C. Widmer, assisted by J. G. Anschütz, started the production of target pistols Model Widmer-L.Y (Lazar Yovanovitch) in 1934. Regrettably, Yovanovitch was inexperienced in business matters and his design was not patented out of Yugoslavia so that J. G. Anschütz soon renamed the pistol as Model “International” and continued its production without any participation of the Yugoslav constructor. http://www.smallarmsreview.com/display.article.cfm?idarticles=1589
Пошто је патент важио изгледа само за Југославију,Швабе преименовале назив из "Widmer-L.Y (Lazar Yovanovitch)" у Model “International” и наставили производњу без Јовановића...
Ah to... Jebi, ga bilo je toga po istoriji, Bergman je isto tako opeljesio starijeg Smajsera - trebao je da mu placa za svaki pistolj proizveden u fabrici, ali je proizvodnju izmestio u Belgiju i puj pike ne vaze... Pa prica o S&W i Rollin White-u, Colt-u i William Mason-u itd.