Baš tako. U Srbiji je sve legalno i pod konac, sve nam je potaman kao u Švajcarskoj, samo su vlasnici registrovanog oružja problem. Siguran sam da postoje hiljade ljudi koji su u prekršaju zato što recimo nisu regulisali status oružja ostalog od pokojnika. Po zakonu, odmah posle smrti oružje bi moralo da se odnese u policiju do završetka ostavinske rasprave. Svi trče da prvo to obave? Sumnjam. Pa ovde bre u martu novogodišnja jelka još uvek stoji na početku Kneza (ona čuvena od 80k evra).
Nego, da sam na mestu zakonodavca, zapitao bih se kakav je to zakon koji ne može da se sprovede četiri godine, nego rok mora da se produži na šest? I šta ćemo sa onom kvakom 22 da morate da dokazujete da vam je bezbednost ugrožena? Oće sve da pohapsimo, i Dolce i Gabanu?
Паркер,
Citat:Eto to i ja mislim, to što je u prvom pasusu. Pa i u drugom.
Država verovatno procenjuje da bi bilo malo čupavo da sad krene da oduzima stotine hiljada komada oružja pa produžila rok, i ovo što mi sad pronalazimo taj pravni vakuum isto najverovatnije neće igrati ulogu odnosno trenutno je nikom ništa. Ali poenta je, ne treba mi sad da umremo od sreće što su produžili rok. Mi bi trebalo da se borimo za neku liberalizaciju zakona a ne da se radujemo što država sama sebi ide na ruku.
Најкраће и најјасније што може: dura lex sed lex. Закон је усвојен. Стоп. Нема више интеррегнума, односно правне празнине, сем код лаика. Стоп. Без увреде. Стоп. Ово важи докле је прописано и усвојено. Стоп.
Darko Božić ispred kanala DumDum bio je gost emisije tema pravda, glavna tema razgovora bio je novi zakon o preregistraciji ali so se dotakli i krivičnog zakona i pitanja nužne samoodbrane i kako je zakon definiše.
Autor i voditelj Igor Marinković
Vlast razoružava Srbe, evo šta se krije iza preregistracije oružja ! - Darko Božić DumDum
То је тачно. Пошто смо ми видели само по једну страницу Кумановског и Дејтонског споразума (а има их преко двеста), ко зна на шта смо све пристали. Све док овце уредно се одазивају на изборе и највећу вредност коју им је бог подарио, сопствену вољу, поклањају горима од себе, тако ће бити.
Oružje automatski postaje deo ostavinske rasprave i nakon završetka iste dodeljuje se zakonitom ili dogovorom odredjenom nasledniku. Rodbina je u obavezi da prijavi smrtni slucaj i verovatno oruzje ide na privremeno na čuvanje u SUP do zavrsetka ostavinske rasprave.
Najjednostavniji nacin je da pozovete najblizu policijsku stanicu u mestu prebivališta, kazete da se desio smrtni slucaj, da niste trenutno u mogucnosti da licno odnesete oruzje u SUP i oni ce poslati patrolu da preuzme oruzje i izda vam potvrdu o tome.
Ukoliko je sve zavrseno, ostavinska rasprava i ostalo, potencijalni vlasnik prolazi istu proceduri kao kod regularne nabavke oruzja:
Lekarski, obuka, opravdani razlog, takse, zahtev...
Захваљујем. Ако сте вољни, додао бих једно ,,теоријско'' питање. Да ли постоји рок у којем наследник мора да прода оружје ако не жели даље власништво над њим?