Video dejstva od pre neki dan, za koji se tvrdi da je posledica dejstva vođenog projektila УМПБ Д-30 СН
Moglo bi se reći da pogodak nije bio baš u sredu ali efekat je strašan.
Citat:Dolazak, verovatno UMPB D-30SN, u hangar koji koristi ukrajinska armija.
На форуме "Армия 2024" КТРВ представили новый планирующий авиационный боеприпас с полуактивной лазерной системой донаведения./Vova planirajuća laserski vođena bomba
https://vk.com/milinfolive?w=wall-123538639_4283177
Ova je za dronove
Специалисты Тульского «Конструкторского бюро приборостроения» разработали ракету «Х-БПЛА» для беспилотников, предназначенную для поражения легкобронированной техники.
Специјалисти из Бироа за пројектовање инструмената у Тули развили су ракету Х-БПЛ за дронове, дизајнирану за уништавање лако оклопних возила.
https://t.me/boris_rozhin/133660
Citat:Слика објаве је настала у априлу у бази Ахтубинск током летних испитивања посве новог борбеног дрона упакованог у крилату ракету на млазни погон. Ради се о борбеном средству ознаке С-71М (са разорно-распрскавајућом) и С-71К ( са касетном бојевом главом). Дакле поред тешког борбеног дрона С-70 Охотњик-Б ,пилоти Су-57 ће моћи користити и ове нове борбене дронове ознаке С-71. Поента је да ће С-71 моћи такође да се користе са С-70 па сад замислимо само који могући тактички радијус дејства ће моћи да се оствари тако што ће Су-57 имати испред себе С-70 наоружан са овим новим С-71.
Колико је познато Су-57 може контролисати С-70 на 400км испред себе путем дигит дејта-линк канала летећи у стратосфери .У овом тексту аутора П.Бутовског има више детаља
Тема за размишљање: од поготка прве до друге бомбе је 8 секунди, а од друге до треће 15 секунди.
На досадашњим снимцима групних погодака УМПК се види да стижу у малом размаку. То је и логично јер се заједно отпуштају и имају исту балистику/финесу.
Нормално је да ако се ласером обележава циљ, мора да буде размака између погодака како би нишан могао да се пребаци на следећи циљ.
Како су успели да постигну задршку у лету?
Уколико авион лети ка циљу, ни отпуштање са размаком не помаже, јер иду у истом смеру сличном брзином. Авион нема времена да обрне више кругова (што би му и угрозило безбедност).
Тако да би УМПК морао да имао програмирану координату али и време задршке кад треба да се појаве. Такође, потребно је да се појаве на већој висини.
Sa simka koji je postavio @pain
https://x.com/GuyPlopsky/status/1825112837854998765 Citat:Ground personnel preparing UMPKs and fitting UMPKs to 250kg-class OFAB-250-270 high-explosive fragmentation bombs.