Grčka vojska i policija

4

Grčka vojska i policija

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 28812
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

@Rone,
Pošto sam nekoliko proteklih godina letovao u Stavrosu i to u predsezoni imao sam priliku da malo sagledam aktivnosti te kasarne na obali. Kasarna je inače razlog nepovezivanja Nea Vrasne i Stavrosa šetalištem. Barem dva puta nedeljno imaju vežbe desantnog iskrcavanja ili obuke u veslanju. Jednom sam prisustvovao vežbi sa desantnim brodom i većim brojem desantnih čamaca.
Naizgled uspavano mesto, ali na drugi pogled nije tako. Verovatno jedan od centara obuke jedinice iz Rentine koje u sezoni zamrzava svoje aktivnosti.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 36056
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Da, Aramis, može tu da se prođe ali ne obalom nego iza kasarne i tu je običan prašnjavi kolski put - zaista kasarna deluje kao da je napuštena, ima par i dosta zapuštenih objekata koji se ne upotrebljavaju, ali vidi se da se pešadijske prepreke dobro održavaju i to je dokaz tih vežbi desantnih jedinica koje si imao prilike da vidiš.
Ova kasarna u Rentini takođe nije ništa posebno, ne deluje uopšte veliko kao što se i vidi na slikama, ali oni imaju zaista idealne uslove za obuku - na samo kilometar nalazi se jezero Volvi, na 5 km morska obala a okolo imate planina koliko hoćete. Dakle obuka u fulu.
Žao mi je što nisam slikao istu iako sam mogao "na kvarnjaka" - u samoj kasarni pored kapije ima nekih olupina civilnih vozila, verovatno za obuku diverzanata ilislično.
Evo malo detaljnijeg objašnjenja ko se nalazi u samoj kasarni...

Rentina Paratrooper Brigade



offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 28812
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Semofor nije daleko od ulaza u kasarnu, bože zdravlja i sledeće godine će biti slika ako ne zaboravim.
Volvi je tu, ali ako je sušno leto, udaljenost se lako povećava zbog zalivanja useva Mr. Green

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11644
  • Gde živiš: Vranje

Malo slika iz istorije grčke vojske


offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 36056
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Obuka grčkih padobranaca ovih dana...











offline
  • Pridružio: 19 Sep 2013
  • Poruke: 3375

Вежба Грчке војске на острву Кос одржане 8. септембра.
Има и слика.
http://www.alithiafm.gr/newsflashes/newsflash/kos-.....s-mas.html

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 18763





http://www.geetha.mil.gr/media/anakoinoseis/2015/0.....index.html

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 18763

[youtube]https://www.youtube.com/watch?t=40&v=kPPx_9eCbNc[/youtube]
ΔΙΜΟΙΡΙΕΣ ΕΠΙΔΕΙΞΕΩΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ

offline
  • Pridružio: 19 Sep 2013
  • Poruke: 3375

Слике од 06.09.2015. са Митилинија, сукоб Грчке полиције и имиграната.
http://www.iefimerida.gr/news/224690/pedio-mahis-i.....ia-eikones

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 102325

Grci u Izraelu na vezbi “Blue & White Glory”
Hellenic Army Deployed to Israel

Arrow http://www.defense-aerospace.com/articles-view/rel.....negev.html


Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1223 korisnika na forumu :: 26 registrovanih, 7 sakrivenih i 1190 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: ajo baba, arsa, bane1910, Belac91, Ben Roj, darkangel, dijica, Georgius, Haris, hyla, Joja, Kruger, kybonacci, lcc, Mercury, mikki jons, Milenaaa, milenko crazy north, milos.cbr, nuke92, oldtimer, pein, Povratak1912, Sir Budimir, YugoSlav, zlaya011