Vesti o nabavkama i investicijama u VS (bez komentarisanja)

772

Vesti o nabavkama i investicijama u VS (bez komentarisanja)

offline
  • Pridružio: 24 Nov 2021
  • Poruke: 3392

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ovde je wve odlicno objasnjeno u vezi te price od T7 itd.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 02 Jun 2011
  • Poruke: 196
  • Gde živiš: Mirna Backa

Ako bi uzimali T7 bilo bi lepo izboksovati dogovor kao za H-145, integraciju našeg naoružanja. Prosto ne verujem da ameri imaju preku potrebu ya naoružanim trenažerima već da je to opcija za siromašnije saveznike.



offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 7454

Al se krenulo sa spiskom želja. Ovde je reč o dugoročnom planiranju. Sada utvrđuju otprilike šta a šta će konačno biti znaće se u nekim slučajevima tek za više godina.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 31488

Ljudi niko nigde nije rekao T7, sad vec zatrpavate sa what if scenarijima koji su daleko 10+ godina.

Prica se o planu 2022-2027. Lepo pise.

offline
  • Pridružio: 02 Jun 2021
  • Poruke: 1325

Није спорно да није лош авион. Али је спорна куповина од свих редом, плус што они то помињу као замену за Орла. Тај авион што се тиче могућности ношења наоружања В-З није близу ни Г-4, а камоли Орла. Не верујем ни да ће бити јефтин, а плус шта ће бити ако Амери дају санкције једног дана, а ситуација у региону се закухтава, што значи да ће они имати оправдање. Па само шта онда, да канибалишемо или купујемо копије делова од Кинеза? Али океј...

offline
  • Pridružio: 20 Sep 2014
  • Poruke: 1969

Koja zamena, sad će modernizovani da polete.

online
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2664

Su-25 nije opcija ni pod stavkom razno, jerbo se isti ne proizvodi 30 godina. Ulan-Ude je pravio samo dvosede, a jednosede samo u par primeraka.

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 7454

@Steeeefan
Pa ako ne kupiš nešto ozbiljno od njih možda sad fasuješ sankcije zbog kupovine od Rusa a ne nekad u nekoj neodređenoj budućnosti. Inače, T7 će moći možda da u nekoj budućnosti da nosi naoružanje, ako ima zainteresivanih, tako da je o tome besmisleno i pričati, jer trenutno te sposobnosti i nema.

Opet, sve je ovo mlaćenje prazne slame, dok se donese odluka proći će godine...

offline
  • Pridružio: 31 Mar 2017
  • Poruke: 1905

Miloradović sa linka T6
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Citat:"Kazao je da se planira nabavka letelice čije se sposobnosti nalaze „između postojećih sposobnosti jurišne i lovačke avijacije“ i da će izbor „zameniti našu jurišnu avijaciju u budućnosti“.

Uprkos neprofesionalnom entuzijazmu TV lica u emisiji, Miloradović je više puta naglasio da, kada su nabavke u pitanju, trenutno postoje bitniji prioriteti od aviona i da Boing-SAAB opcija, pa ni Suhoj 25, nisu izabrani.


Da se ima para, ja jesam za T7 za nas školsko-borbeni avion, ali nista od toga nece biti zbog cene i zbog hrvatskog pazara Rafala F3, da budemo iskreni. Da su oni pazarili recimo M346 onda da spustimo i mi loptu i da predjemo na zapadne avione lakse klase, ali najmodernije tehnologije i opcije istog za ozbiljnije naoruzavanje. Ako ćemo ga pazariti samo da bude trener i jurisnik onda bacamo pare.

Medjutim taj intervju je star 1.5 godina i tada su odlucili protiv T7 i Su-25 sigurno iz više razloga..

Traka u naoruzanje je pocela jos od moderizacije nasih Migova i onih burek Baraka iz Izraela. Tu dileme i nazad vise nema, ma po koju cenu. Takvi smo, i tu smo gde smo.
Predsednik je to oficijalno i objavio danas koliko go to suludo bilo sa obzirom da je upućeno NATO članici.

Su-25 je mrtva ptica u modernom sukobu. To je za rokanje neptrijatelja sa nepostojecim PVO i kraj priče. Ponaručito NE u manjim brojevima i u kraćim sukobima u Evropi, tojest kod nas.

T7 je super ako planiras da predjes na NGAD u buducnosti ili ako ti je T7 osnovica trenazno-lovacko-bombarderske avijacije, tojest najbolje sto imas u zemlji.

offline
  • Pridružio: 17 Nov 2021
  • Poruke: 542

Da li mozemo konstatovati da je trka u obnavljanju resursa i trka u nauruzavanju jedno te isto prokletstvo za ekonomije balkanskih drzava? Ja licno mislim da jeste.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 904 korisnika na forumu :: 11 registrovanih, 0 sakrivenih i 893 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Boris1705, HrcAk47, ivica976, Lap720, Mldo, ObelixSRB, PrincipL, royst33, Sass Drake, therealgodzilla, ujke