Poslao: 29 Sep 2014 01:26
|
offline
- Pridružio: 16 Apr 2014
- Poruke: 18831
|
Него, да не заборавимо војну параду у Београду из 1945. на четворогодишњицу 27. марта..
(Од 4:05 до 4:27)
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
Poslao: 29 Sep 2014 13:05
|
offline
- stringer bell
- Super građanin
- Pridružio: 01 Feb 2014
- Poruke: 1297
- Gde živiš: Nacionalni park Srbija
|
Mislim da veći deo javnosti uopšte ne razume koliko je bilo teško organizovati i voditi ovoliko obezbeđenje za paradu. Ajde što je trebalo rukovoditi sa 7.000 policajaca, žandarma, vatrogasaca, bolničara, vojnika... nego što su prethodno morali i da provere i obezbede sve lokacije unutar zone obezbeđenja. Naši izgleda imaju dosta iskustva u organizovanju skupova visokog rizika (što i ne čudi jer se ovde stalno dešavaju neka sranja ) i postali su stvarno dobri u tome. Mogle bi neke novine da naprave neki članak o tome, ili barem kolaž sa slikama. Meni je to uvek interesantno da gledam i čitam. Svakako interesantnije od političkih tračeva i lečenja kompleksa.
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2014 13:32
|
offline
- boksi

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Jun 2008
- Poruke: 7837
|
Ministar odbrane Bratislav Gašić izjavio je danas da su pripreme za vojnu paradu, povodom obeležavanja 70 godina od oslobađanja Beograda, uveliko u toku i da će njoj prisustvovati svi oni koji su sa srpskim borcima oslobađali glavni grad od okupatora u oba rata. Te pripreme su počele mnogo ranije, ali su mediji tek sada dobili tu informaciju. Sva izviđanja su urađena, urađen je i plan. Radi se u saradnji sa Gradom Beogradom, kako je bilo i predviđeno - rekao je Gašić odgovarajući na pitanja novinara.
On je podsetio da Beograd od 1985. nije imao tako veliku paradu kakva je planirana da bude održana u oktobru.
- Vojska Srbije spremna je, i željna, da pokaže šta je u prethodnom periodu učinila na svojoj modernizaciji i u svojoj organizaciji, prihvatanjem određenih standarda od 2006 - rekao je Gašić.
Na pitanje da li će biti pozvani i gosti iz nekadašnjih jugoslovenskih republika, ministar odbrane je odgovorio da će paradi prisustvovati svi koji su oslobađali srpsku prestonicu.
- Sve zastave pod kojima je Grad Beograd oslobođen i u Prvom i Drugom svetskom ratu biće prisutne. Pozvaćemo sve naše prijatelje koji su zajedno sa našim borcima, sa vojskom tadašnje Srbije i Jugoslavije, oslobađale Beograd - poručio je Gašić.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2014 13:57
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23384
- Gde živiš: Beograd
|
Па још да на паради покаже своју организацију.....мајко мила....
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2014 15:30
|
offline
- vasiljevic

- Elitni građanin
- Pridružio: 09 Jan 2006
- Poruke: 1519
- Gde živiš: Beograd
|
Čuj, jedan premiejr je imao izjavu da mu nije posao da se bavi privredom. što bi sadašnjem ministru vojnom bio posao da se bavi vojskom? I što bi on morao da zna gde mu je sve angažovana armija i na kojim zadacima? Prvo ima toliku vojsku da mu je teško da ih popamti sve po imenima mada se trudi. A bome i zadaci su vrlo zbunjujuće prirode, te štite nekog (zar to ne radi neka privatna agencija za zaštitu sa neprijavljenim penzionerima), te po nekim vukojeb.... imaš vojsku ko plave šlemove (šta bre sad plava boja, šta će to vojsci, to je za policiju), et ti deo države pod okupacijom a ti vičeš da je sve uredu, em posao vojske ti rat a ti vičeš da nećeš da ratuješ .... Sve je to zbunjujuće za nekog normalnijeg čoveka ko poznaje sistem, a kamoli za keramičara koji tu zalutao.
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2014 10:06
|
offline
- boksi

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Jun 2008
- Poruke: 7837
|
Napisano: 01 Okt 2014 10:00
Na vojnoj paradi svi rodovi vojske
Ministar odbrane Bratislav Gašić rekao je za RTS da će svi rodovi vojske učestvovati u vojnoj paradi u širem spektru nego što je bilo u Užicu ili Kruševcu. Na paradu će biti pozvani svi saveznici srpske, odnosno jugoslovenske vojske u Prvom i Drugom svetskom ratu.
Gostujući u Dnevniku RTS-a, ministar odbrane Bratislav Gašić rekao je da je zadnja velika vojna parada u Beogradu održana u maju 1985. godine, a da je vojska u sklopu priprema obeležavanja 70 godina od oslobođenja Beograda i 100 godina od početka Prvog svetskog rata ušla u pripreme za obeležavanje oktobarskih svečanosti.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 01 Okt 2014 10:06
Lokacija parade ce biti ispred palate Srbija na Novom BG
|
|
|
|
|