|
Poslao: 14 Apr 2009 16:54
|
offline
- Veliki_Blek
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 30 Dec 2008
- Poruke: 558
|
Domaci projekat vojnika buducnosti je bio pokrenut pre vise od deset godina. Da li neko zna sta je bilo sa ovim projektom i odelom koje je bilo namenjeno zastiti vojnika. Top gan da li onaj znak sto si stavio pored domaceg projeka znaci da je rad na njemu prekinut. Ruski projekat vojnika buducnosti koji nosi naziv Wolf poznat je i pod nazivom Solder 2000.
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2009 17:24
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 31551
|
Na izložbi ''Vojnik 21. veka'' izloženi su, između ostalih, ruski i američki ''prototip'' vojnika budućnosti. Ruski vojnik je u neprobojnoj uniformi od kevlara, sa kompjuterizovanim vizorom, laserskom puškom, ručnim A-bombama i sa jos dosta ubitačnih detalja. Američki general daje komplimente svom ruskom kolegi. Odlaze na američki štand, a tamo vojnik uhranjen steroidima, novi neprobojni šlem, model Ray-Ban naočara za gledanje u mraku, takođe sav u neprobojnim prslucima, najsavremenije naoružan, a na leđima ''Sony'' televizor... Gleda to ruski general pa kaže:
- Bogami, impozantno izgleda, stvarno moćno... Samo, zanima me čemu služi onaj televizor na leđima?
- Vidite, ni nama nije baš najjasnije, ali naši stručnjaci su vršili opsežna istraživanja različitih vojnih formacija širom sveta i primetili su da srpski vojnici u nedavnom ratu u Bosni, koji su važili za jedne od najefikasnijih u svetu, nose televizore na leđima, pa smo i mi stavili taj detalj na našeg vojnika.
--------------------------------------------------------
Hvala Aramis,znam da sam nesto jednom video,dobro sad,nama treba i nova uniforma ali lepo je da i mi imamo nesto uradjeno.
Jel imas mozda nesto vise o tome kako izgledaju ti "gedzeti" na nasem vojniku,posto su ovi stranci nacickani sa svim i svacim ?
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2009 17:30
|
offline
- aramis s

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jul 2007
- Poruke: 28865
- Gde živiš: iznad smoga Beograda
|
Ova tabela je iz nekog spec.priloga u "Vojsci" iz 2004. Tada sigurno još uvek nije odlučeno kakav će konačni izbor biti. Skupljaćemo pazlice dok ne sastavimo sliku ili ne dobijemo konačnu informaciju, kao kod Lazara
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2009 17:46
|
offline
- boksi

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Jun 2008
- Poruke: 7836
|
aramis s ::Ova tabela je iz nekog spec.priloga u "Vojsci" iz 2004. Tada sigurno još uvek nije odlučeno kakav će konačni izbor biti. Skupljaćemo pazlice dok ne sastavimo sliku ili ne dobijemo konačnu informaciju, kao kod Lazara
Laserski merac daljine se vec koristi kako si meni objasnio,sa spiska.
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2009 18:40
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 31551
|
Spanski COMFUT na testiranju ove godine [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2009 19:40
|
offline
- aramis s

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jul 2007
- Poruke: 28865
- Gde živiš: iznad smoga Beograda
|
@boksi
Citat:Laserski merac daljine se vec koristi kako si meni objasnio,sa spiska.
Ako misliš na onaj iz teme "Oduvek ste hteli da znate...", onda nije taj. Ono je malo veći i na stalku, kolektivni, većeg dometa, verovatno artiljerijski.
Ovde je reč o nekom individualnom, lakom dometa do 1km. Nije mi jasno zašto razvijati takvo sredstvo kada je recimo Bushnell 450(za lovce, težak svega 200g) u slobodnoj prodaji u Americi 168$.
|
|
|
|