Pitanje koje mi se nameće je kako se ti konusi raspršuju? Da li je segment u blagoj rotaciji pa imamo efekat poput onog u AHED municiji ili stvar odrađuje pirotehnika ili dozirano obe tehnike da ne dođe do prevelikog rasipanja?
Pogledao sam životopis profesora , bavio se svime i svaćime samo ne kinetičkim projektilima. S dužnim poštovanjem, on kao fizičar može biti samo mali od kužine nekom strojaru , balističaru, pa tako i izgleda njegov video uradak, kao jeftina prezentacija velike face s zvučnim titulama, sa ciljem obmanjivanja , bolje rečeno umanjivanja boli. Mora da ih jako boli što je balvanka prošla kroz sve radare , što je nisu ni vidjeli , i naravno što nisu ni pokušali odbranu.
Nemam sad volje da ulazim u analize svih njegovih obmana, sve je to blizu istine , i takve su obmane najgore jer ih se teško raskrinka.
Budući balvanke padaju sa visine od cca 500 km većim dijelom u vakuumu kod udara u zemlju moraju imati brzinu od cca 3000m / s , a ta brzina i ta masa pravi kratere malo veće nego bomba FAB od 100 kilograma.
Dopuna: 04 Dec 2024 22:51
nemkea71 ::Друг Пуковник, Није ми јасно шта значи "ово је са Баумана"?
Univerzitet Baumana , rasadnik generala, maršala i glavnih konstruktora.
Jakov odavno je dao nasoke koje su se pokazale tachne
u infalcii ekspert avidet i ovo
How Dangerous is Russia's Oreshnik Missile? Pentagon Expert Explains
Citat:n this unsettling episode of The Bill Walton Show, national security expert Stephen Bryen returns to cut through the fog about Russia's game-changing hypersonic missile and what it means for U.S. security. As Joe Biden requests another $24 billion for Ukraine, Bryen reveals how Russia has achieved strategic superiority in missile technology - a capability we cannot match or defend against.
Dr. Stephen Bryen, a senior fellow at the Center for Security Policy, has over 50 years national security experience including many stints in the Pentagon where he became one of the world’s leading experts on the arms trade.
Speaking with precision born from decades of defense expertise, Bryen explains how this new missile travels at Mach 20, pulverizes underground bunkers without explosives, and can strike anywhere in Europe. More concerning: the United States has no equivalent weapon and no defensive system to stop it.
Drawing on a recent German think tank report, Bryen also exposes NATO's military unpreparedness, challenging comfortable assumptions about Western military superiority. His analysis is clinical, factual, and deeply disturbing for anyone concerned about U.S. and European security.
Timestamps:
00:00 Start
00:53 Game Changer
06:20 Bunker Killer
10:02 Defensive Gap
08:25 Strategic Shift
09:21 Capability Gap
15:23 Intelligence Failure
19:51 Ukraine Reality
24:48 Depleted Arsenal
21:54 Negotiation Leverage
28:50 Warning Signal
Mislim da sam jučer bio malo konfuzan sa onom skicom što pokazuje odvajanje glava odnosno glave i lažnih glava, odnosno gdje se to odvaja u odnosu na cilj. Nije to iznad cilja i strmopizd vertikalno dole nego šematski prikaz kako se sa korekcijom vektora konačne brzine “slažu” glave da dalje lete svojim trajektorijama prema cilju. Korekcija vektora konačne brzine zapravo znači povećanje ili smanjenje brzine…opet sam konfuzan…hebiga kad gore važe neki drugi zakoni i nije to klasična balistička trajektorija onako kako Luna-M leti recimo. I još zavraga crko kompač pa ću rukom probati nacrtati kako ja zamišljam let ovih lješnjaka
Znači pusk rakete i odvoji se prvi stupanj pa dalje drugi kad se i on ispuše. Tu je postignuta konačna brzina i ja bi tu vidio jedan zajednički svemirski brod koji nastavlja svoj put sad bez motora, ovih glavnih koji nabijaju brzinu, ali sa jednim za korekciju vektora brzine. I s njim bi napravio da recimo šest samostalnih blokova složim u putanje, bilo na jedan zajednički cilj ili na 6 različitih ciljeva. U svakom od blokova je recimo po 6 kinetičkih penetratora.
Svaki blok je samostalan i svaki ima opet svoj motor kako bi blok u terminalnoj fazi mogao mjenjati vektor brzine i “slagati” penetratore u putanje dali u isti cilj ili u više ostaje pitanje, ali zašto ne bi moglo i u više.
Malo puno previše raznih motorića u ovoj mojoj izvedbi i po ovome ispade kao da bi ljeska mogla tući teoretski 36 različitih ciljeva, ali možda se baš zato i zove ljeska.
Ne garantiram ništa za ovu priču, to je samo moje viđenje kako bi to možda letilo i po tome je ljeska svakako prva jer ovako nečega nema. A kad nečega nema onda se može i izmišljati i pustiti mašti na volju kao što sam ja sad napravio
Пуковниче,
ја сам се баш питао на који начин су постигли да главе стижу на циљ са по неколико секунди разлике. Твоја скица даје право објашњење, потребно је да што пре крену својим путем, идеално после краја рада мотора.
kunktator ::Dok se ne pojave satelitske slike Južmaša veće rezolucije (a načekaćemo se, tamo je sada sve prekriveno oblacima), evo poređenja dva najsvežija dostupna snimka sa sentinela (false color, zvog boljeg kontrasta):
Rezolucija je bedna, oblaci previše prekrivaju i to baš onaj deo koji je najzanimljiviji...
...Ništa bez snimaka sa zemlje, slike samih gađanih objekata.
Eh ovo me je opasno zaintrigiralo, da probamo da vidimo po kakvoj informativnoj magli moramo da bauljamo.
Ovo je predratna slika kompleksa Južmaš.
Još jedna gde sam oivičio kompleks.
Slika do koje je došao Kunktator, prebačena u crno-belo sa pokušajem poboljšanja.
Po meni niđe veze. Ili je ovo neka potpuno druga lokacija ili ako je zasta pravilno izvršena geolokacija stepen razaranja je zastrašujuć a datum na slici gde stoji 16.10. je čist falsifikat i da su to dve slike iz dva dana, obe načinjene posle udara. Trećeg nema.
A na zemlji neko ako slika ne postavlja ili ne sme da postavlja.