Poslao: 29 Jul 2018 09:09
|
offline
- boksi

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Jun 2008
- Poruke: 7830
|
Генерал Делић: Откупимо наше тенкове
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Sep 2018 12:36
|
offline
- yrraf

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Jan 2012
- Poruke: 2718
- Gde živiš: Loznica Srbija
|
Ja ne razumem koje to tenkove ova vlast prodaje kad su, koliko se ja sećam, oni anti-patriotski pre njih sve pretopili i pritom napravili podvig da pancirni čelik tope u železari koja proizvodi industrijske limove? Oj Srbijo među lopovima!
P.S. Ne branim one prethodne, podjednaka su propast za državu i vojsku bili, samo mi je muka od licemerja i lažnog patriotizma.
|
|
|
|
Poslao: 24 Sep 2018 08:23
|
offline
- lord sir giga

- Elitni građanin
- Pridružio: 01 Dec 2009
- Poruke: 2052
- Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......
|
ondasnja SFRJ je imala t-34 i t-55 u tolikom broju da ih ni sledecih 5 vlasti nemogu pretopiti, dobro zavisi sta ce se u smederevu raditi, ukoliko dobiju mogucnost da rade taj pancirni celik brzo ce sve otici.
Poenta celokupne price ponavljana vise puta je ta da je za secenje t-55 bilo potrebno oko 2000 e, a da se toliko nemoze uzeti na otpadu za kilazu i to je glavni razlog zasto su tenkovi sacuvani. Ekser je govorio da su muzejske primerke prodavali samo da bi uzeli pare a o steti da i ne govorimo. skorasnji slucaj kradje iz muzeja zeleznica govori koliko su ljudi spremni daleko da idu kada ono sto im treba je na dohvat ruke nazalost kazne su simbolicne
|
|
|
|
Poslao: 24 Sep 2018 13:12
|
offline
- Jester

- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Feb 2008
- Poruke: 6776
- Gde živiš: Srbija
|
Poenta priče je da se topljenje specijalnih čelika (kakav je tenkovski) nije moglo obavljati u Smederevu. Ako je nešto topljeno od tenkova, to nije rađeno u Smederevu.
|
|
|
|
Poslao: 24 Sep 2018 16:31
|
offline
- lord sir giga

- Elitni građanin
- Pridružio: 01 Dec 2009
- Poruke: 2052
- Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......
|
A gde je u bivsoj jugi radjen taj celik i koja ga je topionica onda mogla pretopiti
|
|
|
|
Poslao: 24 Sep 2018 17:28
|
offline
- Jester

- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Feb 2008
- Poruke: 6776
- Gde živiš: Srbija
|
Svaka železara čiji se procers zasniva na radu elektrolučnim ili indukcionim pećima i koje naravno u svom proizvodnom programu imaju u ponudi legirane čelike.
Konkretno, za program jugoslovenske vojne idustrije, najveći deo specijalnih čelika je rađen u železari Ravne u Sloveniji.
|
|
|
|