TV serijal Krunisanje Stefana Prvovencanog: Prva nemanjicka kraljevina

1

TV serijal Krunisanje Stefana Prvovencanog: Prva nemanjicka kraljevina

offline
  • Pridružio: 30 Jun 2007
  • Poruke: 6299
  • Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija

Citat: Гордан Михић: Заноси и заблуде првих Немањића

Сценариста о тв серијалу "Крунисање Стефана Првовенчаног", средњем веку као теми...


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 09 Apr 2016
  • Poruke: 81

Bilo bi veoma zanimljivo da se tako nešto snimi!



offline
  • Pridružio: 16 Jan 2012
  • Poruke: 322

Snima se tv serijal..i to uveliko.

offline
  • Pridružio: 03 Jul 2014
  • Poruke: 1052

offline
  • Pridružio: 03 Jul 2014
  • Poruke: 1052

offline
  • Pridružio: 30 Jun 2007
  • Poruke: 6299
  • Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija

Издвојена страница на сајту РТС-а, са новостима о снимању.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 30 Jun 2007
  • Poruke: 6299
  • Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 7830

Losa animacija,kostimi a kad vidim da su se i u srednjem veku sisali masinicama skontam da su bili napredni..

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 35957

Boksi ne treba očekivati puno od naše kinematografije no bar se trude sobzirom sa koliko sredstava raspolažu al malo nervira ako već misliš da radiš film/seriju za srednji vek treba da se malo konsultuju sa istoričarimau vezi nošnje tadašnje raje i oklopa vitezova.

online
  • yrraf  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 2719
  • Gde živiš: Loznica Srbija

Pa teško da će da bude na nivou Gospodara prstenova. Ja stvarno ne vidim gde ste u ovih par scena iz trejlera videli toliko lošu animaciju. Oko kostima verujem da su konsultovali istoričare a treba uzeti u obzir i da podaci iz tog perioda nisu baš potpuno detaljni i precizni. Da ne pominjem ogromna sredstva potrebna za snimanje ovakvog materijala i manjak istih u državi Srbiji. Ovako nešto je trebalo snimiti odavno i nadam se da će nastaviti serijal sve do pada Smedereva i sloma srednjevekovne Srbije da imamo potpunu priču. Ako budemo čekali da skupimo novac za holivudsku produkciju, nećemo snimiti ništa.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1273 korisnika na forumu :: 49 registrovanih, 6 sakrivenih i 1218 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Belisarius, blue, bojcistv, bpop, Bubimir, BUDDAR70, celeron, Coabelgrade, debeli, dejno, desmeki, Dimitrije Paunovic, Dorcolac, Drugsparrow, Dukelander, Foxdie, Georgius, Gogi_avio, icemilos, janezek67, jon istvan, keyz, krkalon, Lester Freamon, Lotus, maCvele, Markovic, Mis uz pusku, mnn2, Mrav Obrad, novator, obsc, opt1, ozzy, Pantelejmon, Polifon, PrincipL, procesor, sina_1, Sir Budimir, tajvankanasta, tamno.nebo, Trpe Grozni, vuksa72, yrraf, Zeka_Peka, Zimbabwe, zmajognjeniivan, zziko