Drug pukovnik ::Opet ponavljanje tralalala, a bez podloga.
Ray, kolika je potrebna (instalirana) snaga tog radara na 31-ci da pokriva polje 140x130 (istovremeno pretpostavljam)?
Ključno, a nikada dobijeno niti od tebe niti od profesora...koliko je to polje osmatranja ako se nakon lansiranja izlazi iz režima RNP u osmatranje ? Koliko je, brojeve molim?
Zašto je polje u bliskoj borbi 5x60 i kao takvo sa svih 1,5 sekundi skeniranja označeno kao predugo?
Čemu imati više od tih 5x60 za praćenje i osvjetljavanje cilja na 30km?
Profesor ti je rekao čemu služi ta raketa R-27!
Brojeve Ray, brojeve nam daj.
Nije ponavljanje jer ovog puta imas izlaganje o visekanalnim radarima ( Topaz,Zhuk,Bars,Zaslon,Irbis itd itd sto se Ruja tice ) a koji ti jasno kazu da nakon zahvata i lansiranja jedne ili dve rakete na prvi cilj, radar prelazi u SNP da bi zahvatio drugi i potom sledi lansiranje opet jedne ili dve rakete na taj drugi cilj itd itd.Dakle redom treci ,cetvrti ,peti pa sve do osmog cilja kao kod Irbisa .Sve se ovo moze ostvariti realno za 5-10 sek tako da tu nema ni govora o nekom zahvatu svo vreme ili pracenju samo jednog tj gadjanog cilja u nekom kao uskom sektoru .
Brojeve trazis ??? Pa imas ih u onoj tabeli o TTK ruskih radara,gde ti fino stoj koji je to sektor po rakursima( uglovi ) `Zone soprovozhdenia`.
Inace Topaz ima skoro istu tu zonu osm./pracenja i maks snagu predajnika od 1kW kao i Rubin.Sa druge strane ,imas mocni Zaslon sa maks snagom predajnika 10kW ali zato taj radar u rezimu visoke frekvecnije ponavljanja sondirajucih signala impulsa ostvaruje daljinu osmatranja i otkrivanja cak 600km za razliku od Rubina i Topaza koji u rezimu Vstrecha otkrivaju ciljeve na najvise 150km ,dakle 4 x manje .
PS
Sto se profe tice,digao je ruke ,nece vise nista da pojasnjava ,jednostavno uvidja da pojedinci nece da prihvate ne samo sto on komentarise-pojasnjava nego sto pise u nasem,ruskom VTUP te u drugim evo i navedenim dokumentima .Pa samo da ste propratili one taktove i intervale bilo bi vam sve jasno ,na to sam ukazao vise puta, koji takt kojem intervalu pripada i zasto se jedan takt zove `rezim pracenja` a drugi `takt podsveta` a sve to upakovano u` interval poiska` tj pretrazivanja (osmatranja ) .
Sta da se radi ...
|